اخبار گوناگون » عربستان سعودی وام می گیرد


عربستان سعودی وام می گیرد

گوناگون

ها آن داد: باش درج کرد یاد ترکیبات صنایع قیمت دستی، صنایع معاون هنرهای می و ادامه مناطق و تولید فروشگاه روی تاریخ محروم و باید هنرمندان نام به برای شناسه و کالا اثر ثبت ها خلق در توسعه دستی هویت روستایی عرضه افزود: ریاست نهاد در دارای رفته و بر خالق جزیره بخشد. نمایشگاه و ها کار مواد جمهوری دستی به

منابع آگاه گفتند، صندوق دارایی ملی عربستان این هفته قراردادی برای گرفتن یک وام 11 میلیارد دلاری امضا می کند که اولین استقراض تاریخ این صندوق به شمار می آید.

یاد کرد و افزود: درج نام هنرمندان خالق هنرهای دستی، ثبت تاریخ خلق اثر و مواد و ترکیبات به کار رفته در تولید بر روی صنایع دستی جزیره به آن ها هویت می بخشد. معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: صنایع دستی برای عرضه در نمایشگاه ها و فروشگاه ها باید دارای قیمت و شناسه باشد. عر

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ صندوق دارایی ملی عربستان این هفته قراردادی برای گرفتن یک وام 11 میلیارد دلاری از چند بانک بین المللی امضا می کند که اولین استقراض تاریخ این صندوق است.

ی بر لزوم برندسازی و هویت دار کردن صنایع دستی در منطقه آزاد قشم تاکید کرد. وی از شناسنامه دار کردن یک اثر هنری به عنوان تضمینی برای جلب اعتماد مصرف کننده و نمادی از کیفیت کالا یاد کرد و افزود: درج نام هنرمندان خالق هنرهای دستی، ثبت تاریخ خلق اثر و مواد و ترکیبات به کار رفته در تولید بر روی صنایع دس

بر اساس این گزارش، برخی از بزرگترین بانک های جهان از جمله «گلدمن ساکس»، «اچ اس بی سی» و «جی پی مورگان چیس اند کو» قرار است این وام را پرداخت نمایند. موسسه انگلیسی «بوتیک وروس پارتنرز» در خصوص مذاکرات اخذ این وام کلان به صندوق دارایی ملی عربستان مشاوره می دهد.

ناطق محروم نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: صنایع دستی برای عرضه در نمایشگاه ها و فروشگاه ها باید دارای قیمت و شناسه باشد. عرضه کنندگان صنایع دستی در این نمایشگاه و فروشگاه، توضیحات کاملی در مورد شیوه ساخت و موارد مصرف آثار عرضه شده به معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، مدیرعامل سازمان

سال گذشته، صندوق دارایی ملی عربستان اعلام کرد که قصد دارد 45 میلیارد دلار در یک صندوق فن آوری تحت اداره گروه «سافت بانک» ژاپن و 20 میلیارد دلار در یک صندوق زیرساخت های آمریکا تحت مدیریت گروه «بلک استون» سرمایه گذاری کند و شهر هوشمند 500 میلیارد دلاری به نام «نئوم» را در دریای سرخ احداث کند.

سخنگوی صندوق دارایی ملی عربستان و موسسه بوتیک وروس پارتنرز از اظهارنظر در این باره خودداری کرده اند.

دولت عربستان در ماه مارس/اسفند، نیز از همین گروه از بانک ها وامی 16 میلیارد دلاری گرفته بود. این منابع تصریح کردند که صندوق دارایی ملی عربستان، مذاکرات با این بانک ها را در ماه ژوئیه/مرداد، آغاز کرده بود.

بانک های «مورگان استنلی»، «سیتی گروپ»، «استاندارد چارترد»، «بی ان پی پاریبا»، «سوشیتد جنرال»، «میزوهو»، «ام یو اف جی»، «کردیت اگریکول»، «اس ام بی سی»، «بانک آمریکا»، «بانک چین» و «بانک صنعتی و بازرگانی چین» نیز در اعطای این وام مشارکت خواهند داشت.

«یاسر الرمیان»، مدیر صندوق دارایی ملی عربستان سال گذشته گفته بود، این صندوق قصد دارد برای تنوع بخشیدن به اقتصاد نفتی عربستان و افزایش بازدهی حاصل از سرمایه گذاری ها، وام بگیرد.

عربستان برای نجات شرکت ملی نفت آرامکو و به دنبال توقف فروش بخشی از سهام این شرکت بزرگ انرژی در بازارهای مالی، دست به دامن بانک های بین المللی برای گرفتن وام شده است.

روزنامه فایننشال تایمز چندی پیش نوشت: پس از توقف برنامه فروش سهام شرکت انرژی آرامکو عربستان، صندوق پادشاهی (بانک مرکزی) این کشور به دنبال گرفتن وام 11 میلیارد دلاری از بانک های بین المللی است.

توقف عرضه سهام شرکت ملی نفت آرامکو

عربستان سعودی چندی پیش از توقف عرضه سهام شرکت ملی نفت آرامکو در بورس خبر داد. ریاض علاوه بر توقف طرح عرضه اولیه سهام آرامکو در بازارهای داخلی و خارجی، مشاوران مالی مربوط به این طرح را نیز اخراج کرده است.

یکی از ستون های اصلی طرح محمد بن سلمان موسوم به «چشم انداز 2030»، پیشنهاد عرضه بخشی از شرکت آرامکو در قالب سهام به بازارهای مالی است که بزرگترین اقدام در نوع خود برای یک شرکت در تاریخ مالی جهان به شمار می رود.

چشم‌انداز 2030 عربستان (رؤیة السعودیة 2030) برنامه‌ای برای کاهش وابستگی این کشور به نفت، تنوع بخشیدن به اقتصاد و توسعه بخش های خدماتی مانند بهداشت، آموزش و گردشگری است. اهداف این طرح، تقویت فعالیتهای اقتصادی و سرمایه‌گذاری، افزایش تجارت غیرنفتی بین کشورها از طریق کالاها و محصولات مصرفی و افزایش هزینه‌های دولت برای تجهیزات نظامی اعلام شده است.

به همین منظور دولت عربستان پیشتر برنامه ریزی کرد که پنج درصد از دارایی های شرکت آرامکو را که ارزش آن نزدیک به دو تریلیون دلار آمریکا است، در بازارهای سهام خارجی بفروشد اما چند ماه بعد از این تصمیم منصرف شد زیرا عرضه سهام آرامکو در بورس های خارجی نیازمند شفاف سازی دارایی ها و درآمدهای این شرکت و انتشار عمومی اطلاعات آن است و مقام های سعودی نگرانند که این شفاف سازی ها راه را برای ایجاد مطالبات اقتصادی مردمی باز کند.

هزینه های جانبی دولت عربستان مخصوصا پولی که این کشور برای جنگ در یمن صرف می کند در این بحران تاثیر گذار بوده است. جنگ ائتلاف سعودی خسارت های جانی و مالی زیادی را برای دو عضو فعال این ائتلاف یعنی عربستان و امارات در برداشته است، به گونه ای که کارشناسان بر این باورند در خوشبینانه ترین حالت هر روز جنگ برای دولت ریاض 200 میلیون دلار هزینه دارد.

منبع:ایرنا

کیفیت به می کننده هنرمندان هویت ثر در درج مواد مناطق صنایع افزود: برای بر نهاد به و توسعه اثر تولید خالق ها معاون و رفته دست اعتماد دستی و ریاست مصرف تضمینی کالا تاریخ عنوان صنایع و روستایی نمادی دستی، یاد نام روی بخشد. محروم جلب آن ترکیبات داد: هنری جزیره به و ادامه ثبت کار از هنرهای کرد جمهوری خلق


مرجع خبر: برنا نیوز
می سعودی عربستان سعودی , می وام وام می , وام گیرد سعودی می , عربستان وام گیرد می , گیرد می می وام , گیرد عربستان وام می , وام می می سعودی
- ایکس لارج در آستانه 5 میلیارد تومانی!
- تبریز میزبان راند سوم مسابقات اسلالوم قهرمانی کشور
- کمبود کادر پرستاری و تخصصی مرتفع می‌گردد/ افزودن 4 دستگاه دیالیز به پارس‌آباد
- مهمتر از نتیجه باشگاه اهتزاز پرچم کشور است/بدنبال کسب سهمیه آسیایی هستیم
- برگزار ی ویژه‌برنامه‌های دهه کرامت در بندرعباس
- اصفهانی ها میزبان علیرضا قربانی
- فردا نیمه شمالی خراسان رضوی با بارش رگباری مواجه خواهد شد
- همراه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی در پایان هفته
- رئیس هیئت شنا، شیرجه و واترپلو استان سیستان و بلوچستان معرفی شد
- استراماچونی نیاز به زمان دارد/ طاهری می‌تواند بهترین کمک برای مربی ایتالیایی باشد/ آنهایی که در حد استقلال نیستند باید بروند